Rss Feed
Tweeter button
Facebook button

Kuşkonmaz Plastik

Paylaş

KUŞKONMAZ NEDİR ?

Kuşkonmaz plastik tel bariyer.

Polikarbon taban üzerine ilave montaj edilmiş paslanmaz çelik tel çubuklar dan oluşan özel tasarım, güneş ve diğer hava koşullarının yıpratıcı etkisine çok dayanıklı fiziksel bir bariyerdir.Kuşların tünemesini engelleme amaçlı işleve sahiptir.

Kuşları uzak tutmaya yarayan en kullanışlı ürünlerdir.Pencere eşiklerinde,tabela üzerlerinde,pervazlarda çatı oluklarında ve benzeri dar alanlarda kullanılır.Kuşları uzak tutmada son derece etkilidir.Plastik Polikarbon Taban çelik tel dikenli ürünümüz ultraviole korumaya alınmış dayanıklı bir üründür.Okullar,fabrikalar,atölyeler,yüksek binalar,siteler,hastaneler,oteller gibi yerlerde için idealdir.

Kuşların konmasını ve yuvalanmasını engelleyen sistemlerin araş tırmalar ve bilgi birikimlerimiz sonucunda %100 etkili sistemlerden biri de kuşkonmaz dikenlerdir.

NERELERDE VE NASIL ETKİLİDİR ?

Kuşların (özellikle güvercin, martı, karga, saksağan vb.) konmasının istenmediği tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Mimari yapılardaki pencere kenarları, yağmur olukları, baca kenarları, çatılar ve benzeri yüzeyler en fazla tercih edilen ve uzmanlarımızca tavsiye edilen uygulama alanlarıdır. Sistem %100 etkili korunma sağlamaktadır. Etkisi, piyasalarda bulunan diğer sistemlerden (korkuluk, maketler, sesle kovalama, vs..)daha kalıcı ve üstündür.
Kuşların zekaları küçümsenmemeli, hatta bazı engellemelere tavır bile alabildikleri göz ardı edilmemlidir. Bu nedenle uzun süreli ve kesin çözüm için kuşkonmaz diken uygulamaları tercih sebebidir.
Mimari yapıların haricinde özel uygulama alanları da mevcuttur. Bunlara havaalanları, tren istasyonları, alçak ve yüksek gerilim hatları, haberleşme yer istasyonları örnek olarak verilebilir.

NEDEN KUŞKONMAZ DİKENİ?

Uzun süren araştırmaların sonucu dünya piyasalarındaki tüm ürün ve sistemler incelenmiş % 100 etkisi kanıtlanmıştır.

İNSAN SAĞLIĞINA YARARLARI

Kuşların çevreye verdikleri bazı fiziki zararların haricinde, parazitleri ve birtakım virüsleri taşıdıkları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bunlara grip virüsünü, arpacık enfeksiyonunu ve kene gibi zararlıları örnek gösterebiliriz. kuşkonmaz dikenlerinin bu mikrop taşıyıcı kuşların konmasını engelleyerek, insanların sağlığına katkıda bulunduğu unutulmamalıdır.

ÇEVRE DOSTU OLUP, KUŞLARA VE DİĞER CANLILARA ZARAR VERMEZ

kuşkonmaz dikenlerinin ucu sivri değildir. Kuşları yaralama tehlikesi yoktur. Dikenler ve gövde kesinlikle oksitlenmeyen malzemelerden oluştuğu için oksitlenmenin yaratabileceği tehlikelerden ve bakteriyel ortamlardan uzaktır. Hiçbir şekilde toksik değildir.

YALITKANDIR

Tasarımı oluşturan polikarbonat gövde iletken olmayan bir malzemedir. Bu sebeple elektrik akımı bulunan yerlere uygulanmasında hiçbir tehlike yoktur.

UZUN ÖMÜRLÜDÜR

Gerek paslanmaz çelik çubuk, gerek polikarbonat çubuk ve gövdeleri sert hava koşullarına dayanıklıdır. Çok değişken ısı farklılıklarında işlevini kaybetmediği gibi, uzun yıllar bakım gerektirmez.

ESTETİKTİR

Uzaktan bakıldığında, parlayan paslanmaz çelik çubuklar veya şeffaf polikarbonat çubuklar ile gövdenin fark edilmesi zordur. Bu nedenle mimari yapılarda görüntü kirliliği yaratmaz.

ESNEK YAPIYA SAHİPTİR

Düz yüzeylere uygulanabildiği gibi, dış bükey yüzeylere de esnekliği sayesinde montajı yapılabilir. Bu esneklik özelliği kolayca kırılma ve kopmasını en aza indirgeyip işlevselliğini de kaybettirmez.

KENDİ KENDİNE BEDELİNİ ÖDER

Kuş dışkıları binalarda büyük yüzey kirlenmelerine yol açmaktadır. Asidik yapıya sahip olan bu dışkılar aşınmalara ve oksitlenmelere neden olmaktadır. Bu da binaların çatıları ile dış yüzey bakım ve onarımlarının daha sık yapılmasını gerektirmektedir. Sadece bu tür pahalı bakım ve onarımları önlemekle kalmayıp, cam giydirilmiş dış cephe yüzeylerindeki temizlik giderlerinde de tasarruf sağlar

Kuş Teknik Konmazların Özellikleri

Kod: 505 uzunluk 33.3 cm Genişlik 20 cm Paslanmaz tel sayısı 40 adet.

Kod:305 Uzunluk 33.3 Genişlik 9 cm Paslanmaz tel sayısı 24 Adet.

Kod:205 Uzunluk 33.3 Genişlik 10 Paslanmaz tel sayısı 16 adet ‘V’ Şeklindedir .

Kod :105 Uzunluk 33.3 ‘U’ şeklindedir, Genişlik 5 cm Paslanmaz tel sayısı 16 Adettir.

MODEL ÖZELLİKLERİ:

* Uygulandığı yüzeye kuşların konmasını engeller.
* Şeffaf polikarbon malzemeden üretilmiştir. UV katkılıdır; güneş ışınlarından etkilenmez. Bu malzeme otomotiv, beyaz eşya, tıbbi cihaz üretiminde de kullanılan özel bir malzemedir.
* Paslanmaz, çürümez ve deformasyonlara dayanıklıdır.
* Yüksek rüzgar ve kar yüklerine dayanıklıdır.
En zor tabiat şartlarına; fırtınalara, doluya, kar ve buzlanmaya maruz kalırlar. Bu koşullar altında, bariyer kırılmaz ve kışın soğuğundan yazın sıcağına,yüksek ısı değişimlerine rahatlıkla uyum sağlarlar.
* Hafiftir.
* Ekonomiktir.

UYGULANDIĞI YÜZEYLER
* Her türlü çatı ve aydınlıklar.
* Parapet üstlerine.
* Cam önü küpeşteleri.
* Panjur üzerleri.
* Teraslar.
* Bina, barbekü ve şömine bacalarına.
* Kış bahçeleri ve seralar.
* Reklam tabelaları ve totem üstlerine.
* Kuşların konduğu diğer yerler.
* Pencere pervazlarına.

KUŞKONMAZ DİKENİ UYGULAMA ALANLARI VE RESİMLERİ